wtorek, 16 grudnia 2014

Zazdrość, zdrada i bijatyka w cieniu Prokuratury

My jako mieszkańcy Chojnic jesteśmy niejako uzależnieni od Prokuratury w Słupsku. Okręgowej ze względu na odwołania i „sprawy większej wagi” i Rejonowej ze względu na wyłączenia z różnych powodów Prokuratury Rejonowej w Chojnicach.

Od kandydata na prokuratora wymaga się nie tylko dużej wiedzy ogólnej i specjalistycznej, ale również dużej odporności na stres, łatwości formułowania wypowiedzi, bezstronnego ale i stanowczego podejścia do prowadzonych spraw, systematyczności i wysokiego stopnia zorganizowania. Jest to też tzw. zawód zaufania społecznego.

Co jednak gdy to zaufanie społeczne zostanie naruszone a Prokuratorzy, którzy winni stać na straży prawa sami je łamią mając przy tym liczną widownię.

Wstęp ten dotyczy dwóch Prokuratorek Prokuratury Rejonowej w Słupsku, które to pobiły się na środku ulicy, wśród świadków,  których liczną część stanowiły dzieci.
Do zdarzenia doszło w czerwcu 2013 r., a o co poszło?
Temat banalny i wałkowany od początków istnienia ludzkości:  zdrada, zawód miłosny, zazdrość.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Słupsku Anita zazdrosna o swojego męża,  z którym w momencie zdarzenia była w trakcie rozwodu pobiła nową partnerkę swojego męża także Prokurator Prokuratury Rejonowej w Słupsku Beatę.
Do zdarzenia doszło na parkingu przed szkołą, kiedy to jednocześnie po odbiór dziecka stawiła się matka dziecka Anita oraz ojciec dziecka wraz z nową kobietą Beatą. . Podobno mąż Anity najechał autem na nogę byłej żony. Ta zaczęła krzyczeć i wtedy z samochodu wysiadła Beata.  Zaczęła się regularna bitwa. Posypały się kopniaki, wyzwiska.
Anita trafiła do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i złamanym obojczykiem.

Sprawą zajęła się Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.
A omawiały ją wszystkie media w Polsce.
Teraz musimy się tylko zastanowić, czy tego typu zachowanie świadczy o równowadze psychicznej obu pań i jaki to może mieć wpływ na możliwość prowadzenia spraw?
Jak atmosfera w pracy przekłada się „na nas”, osób które chciałby aby ich sprawy zostały poprowadzone dobrze, zgodnie z prawem i w ramach prawa?
Jakie sankcji grożą wyrywnym prokuratorkom za tego typu zachowania?
Spróbujemy się dowiedzieć.


Poniżej linki do publikacji w tej sprawie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz