środa, 10 grudnia 2014

Stanowisko wyjątkowe - Sekretarz

Stanowisko WYJĄTKOWE - Sekretarz, takim oto mianem Wojewódzki Sąd Administracyjny określił, to czym w Urzędzie Miasta Zajmuje się Robert Wajlonis.  

Skąd takie stwierdzenie? 

Opisując sprawę dotyczącą podwójnego życia Roberta Wajlonisa i jego występowania przed Sądem (całość w poście podwojne-zycie-radcy-prawnego), postanowiliśmy sprawdzić, czy Robert Wajlonis, na czas swojej nieobecności w Urzędzie Miasta wykorzystywał urlop - płatny, bezpłatny lub jakikolwiek inny. 

Złożyliśmy w tej sprawie wniosek o udzielenie informacji publicznej do Urzędu Miasta, gdzie odmówiono nam jej udzielenia, argumentując to "prywatnymi dokumentami pracodawcy".

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, w Wyroku z dnia 5 listopada 2014 r., stwierdził, że:

"Kierownik urzędu może upoważnić sekretarza do wykonywania w jego imieniu zadań, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu..., 
To powoduje, że rola, jaką pełni sekretarz w urzędzie jednostek samorządu terytorialnego, nakazuje traktować to stanowisko jako wyjątkowe w strukturze stanowisk urzędu. 
Informację dotyczącą urlopu Sekretarza Miasta, należało zakwalifikować jako informację publiczną. 
Informacja ta dotyczy okresu nieobecności w pracy osoby, w której zakresie kompetencji leży kierowanie urzędem miasta. Nieobecność taka wywiera wpływ na jego funkcjonowanie, determinuje organizację pracy urzędu, wymaga zapewnienia zastępstwa."


Reasumując:  obecność sekretarza miasta w pracy jest niezbędna. 

Mamy tylko nadzieję, że Robert Wajlonis ma świadomość tego jak ważną rolę odgrywa dla nas wszystkich. 

W najbliższym czasie ponowimy pytanie odnośnie urlopów i niezwłocznie poinformujemy o wynikach spawy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz