piątek, 30 stycznia 2015

PZPR ! Sztandar wyprowadzić !

25 lat minęło.. jak jeden dzień.. od wyprowadzenia sztandaru PZPR 
PRL - Polska Rzeczpospolita Ludowa .
PZPR - Polska Zjednoczona Partia Robotnicza . 
Czy gdzieś w tych nazwach , jakże dziś opluwanych jest zawarta choćby namiastka - Komunistyczna ? 
Co tak razi w tym , że Polska Rzeczpospolita wtedy była dla Ludzi - Ludowa , a dziś.. jest dla kogo ? .. dla Banków , korporacji , zachodnich "inwestorów " ... Grecja dała już temu wyraz , a my ? ..no właśnie, .. , my czekamy na krach , jak Grecy ? Pewnie tak ! Myślę , że to już niedługo i wcale nie mówię , że w tym roku , ale blisko, blisko... coraz bliżej ...
Co złego w tym , że Polska Partia była Zjednoczona z Robotnikami i Ludźmi ???
Myślę , że więcej jest złych skojarzeń na skutek błędów gospodarczych ówczesnych gospodarzy i na skutek wmawianiu Polakom przez 25 lat jak to było strasznie i jaka to zbrodnicza Partia była , a prawda jest taka , że był bałagan , a nie zła wola . Ludzie , którzy to tworzyli w coś wierzyli , często żyli tym i tylko tym ..najczęściej oprócz mieszkania w bloku , Fiata 126p i działki ogródkowej nic z tego nie mieli .
Dzisiaj ? ..mamy praworządność i wolny rynek podobno. Podobno, bo jesteśmy zniewoleni sprytnym mechanizmem , który sami przyjęliśmy , ochrzciliśmy , daliśmy mu imię - Wolność . Dzisiejsi decydenci są nienachapani i nie ma u nich żadnych ograniczeń w wysokości i wielkości swoich dorobków życiowych , których wielkość jest niemierzalna i nie do przejedzenia przez pokolenia .. minimum dwa . Myślę , że nauka w tym wypadku idzie w las i to głęboko, bo dzisiejsi politycy sami tworzą podziały do stopnia niewyobrażalnego , a niezadowolenia rosną i to już widocznie  i to bardzo widocznie . Czas tzw elity TVN-owskiej , elity Rządzącej jeszcze potrwa , ale może skończyć się tragicznie , skończyć się samosądami , rozlewem krwi , często niewinnej . Dlaczego ? ...ano dlatego , że Oni nie potrafią w swej pazerności ustąpić rozsądnie jak ci z przed 89 roku, niby komuniści , niby - bo tak zostali ochrzczeni przez obecnie nam jeszcze panujących .Proszę o własną refleksję. Pozdrawiam Adam GogaczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz