wtorek, 27 stycznia 2015

„Chcesz kredyt? Daj łapówkę”

Wczoraj całą Polskę obiegła informacja o zatrzymaniu grupy osób zajmujących się parabankowymi pożyczkami. Wśród zatrzymanych jest dwóch członków zarządu spółki Pożyczka Gotówkowa z siedzibą w Gdańsku. To te same osoby i ta sama firma, która wcześniej działała w Słupsku pod szyldem Polskiej Korporacji Finansowej Skarbiec.
 Proceder polegał na pobieraniu opłaty przygotowawczej przed udzieleniem pożyczki, do której to w konsekwencji nie dochodziło, ale opłaty nie zwracali.

Są też osoby działające w mniej wyrafinowany sposób, opierające się na starej sprawdzonej metodzie bakszyszu.

Ale do rzeczy:
Pełnomocnik Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie  w zamian za pomoc w udzieleniu kredytu zażądał kwoty 4.700 zł.  Samo żądanie już jest karalne ale to najbardziej zaskakują późniejsze wydarzenia. 
Po uzyskaniu kredytu  Pełnomocnik Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie podszedł z kredytobiorcą do kasy i zażądał przelania części kredytu (kwoty  4700 zł) na swoje prywatne konto.

Pełnomocnik Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie  wielokrotnie podczas rozmowy z kredytobiorcą używał wyrazu „musisz”, w innym wypadku kredytobiorca nie dostały żadnego kredytu.
Tą historię będziemy rozwijać, ponieważ dotyczy ona osób (przedsiębiorców w Chojnicach) i pokazuje w jaki sposób dochodzi do tego, że dobrze prosperująca firma musi splajtować aby ktoś mógł zarobić.  

Więcej informacji w załącznikach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz