piątek, 6 listopada 2015

Łukasz Gojke .. Jacek Wach ..Konferencja prasowa

Sprawozdanie na gorąco .....

W dniu 05.11.2015 r. została zorganizowana konferencja prasowa przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie z okazji wyjścia na wolność z więzienia p. Jacka Wacha, skazanego na dożywocie za zabójstwo którego nie popełnił. 

Na konferencji poruszano temat źle funkcjonującego, szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości a szczególnie sądów i prokuratury. 

Konferencję nagrywały stacje:  Polsat, TVN, TVP Info. 

W konferencji udział wzięli: Jacek Wach, Grażyna Roman - siostra J. Wacha, Włodzimierz Olewnik,
Stowarzyszenie Niepokonani-Polska które reprezentowali: Łukasz Gojke - Prezes, Ryszard Gasparski - Członek Zarządu, Grzegorz Nicia - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Waldemar Deska, Anna Orzechowska. 

W swoim wystąpieniu poruszyłem problem fikcji jaką spełniają Sądy Dyscyplinarne działające przy korporacjach prawniczych, oraz przeczytałem list jaki Stowarzyszenie Niepokonani-Polska wysłało do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o spotkanie ze środowiskiem ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, aby przedstawić problemy środowiska i co zrobić aby wspólnymi siłami doprowadzić do naprawy wymiaru sprawiedliwości, oraz jak pomóc ludziom niesłusznie oskarżanym i skazanym.

O dalszych krokach będę Państwa na bieżąco informował. 

Łukasz Gojke


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz