poniedziałek, 5 października 2015

Adam Gogacz ... dlaczego PiS wygra ! ...


Prawo i Sprawiedliwość .. w nazwie, czy w praktyce ? Są takie zdania i są take zdania. Polska ja zwykle w takich przypadkach  dzieli się na pół .. albo .. w zależ ości od koniunktury.
Jednak w ostatnim okresie złodziejstwo i bezczelność PO, oraz nieróbstwo, bezczynność i wewnętrzne betonowe spory w SLD, spowodowało, że naród postanowił, nie tyle zaufać PiS, bo nie ufa już kompletnie nikomu, a zwłaszcza jęczącej Szydło ( to cytat ludzi, zwykłych ludzi ) , ale postanowił postawić na PiS.
Dlaczego ?
Ludzie , obywatele naszej ojczyzny stwierdzili, że demokracja w takim wydaniu, jak jest obecnie, nie ma sensu . Dziwi mnie, że szczególnie lewica, że tego nie zauważyła i cały czas zajęta była wojenkami ze starymi bykami, zastanawiając się czy Napieralski zwali Millera ? - czy Bałta uciszą ? - czy Miller wypieprzy Senyszyn ?
Dziwi mnie również tak głupie i nieprawdopodobnie nieudolne posunięcie Tuska mianującego słabą i nic nie potrafiącą Kopacz na Premiera, skazując tym samym PO na niebyt . W ten sposób nasi " liderzy " podali Jarosławowi Kaczyńskiemu na tacy część drugiej połowy Polski. Polacy chcą jednak, by ktoś za nich część obowiązków i decyzji przejął. Do tego trzeba jednak rządów wodzowskich a takimi mogą być w mniemaniu Polaków zdecydowanych na PiS, rządy sterowane przez Jarosława Kaczyńskiego .
PiS często zapożyczył sobie wiele założeń lewicowych, ale możemy sobie tylko nosek wytrzeć, to  nie przedszkole . Sam wielokrotnie łapałem się na tym , że zgadzam się z PiS, poza sprawami kościelnymi no i oczywiście łomotaniem do drzwi o 6 rano ...
Demokracja tak - rozpasanie nie - tak sądzą Polacy . Polacy chcą porządku i nie chcą patrzeć na jawne wypłacanie sobie na wzajem premii po 400 tyś złotych. Przy akceptacji skorumpowanej prokuratury i wielu kontrolujących urzędników.
PiS daje takie wrażenie a jaka będzie  prawda ?
Przekonamy się po wyborach . Póki co idą mocno do przodu, bo mówią językiem prostym, który ludzie chcą usłyszeć. Mają argumenty proste, ludzkie , zrozumiałe .
"Pojawia się" co prawda na politycznej arenie Barbara Nowacka ?
Wszystko ładnie, wszystko pięknie - pomysł rewelacyjny , tylko za późno . Teraz kiedy "mury żelbetonowe" się walą, kiedy nikt już praktycznie nic nie może, to zabetonowane leśne dziadki stają w szeregu i naśladując dwie największe partie próbują schować Millera do którego jest ograniczone zaufanie , no i Palikota, który jest spalony.
Ci dwaj panowie - jeden lewicowiec ( Miller), drugi liberał , który kłamie , że jest lewicowcem ( Palikot) , obaj schowali się za inteligentną i piękną dziewczyną i myślą, że ich nie widać. Myślą, że ludzie patrząc na błysk Pani Barbary , zapomną co zrobili swoim wyborcom, czy swoim członkom ...
Otóż ludzie nie zapomną !!!
Raz - za mało czasu , a dwa - ludzie nie uwierzą w zagranie na ostatnią chwilę i do tego dość marnie realizowane .
Powstaje pytanie ... Co dalej ?
Nie wiem, co dalej , bo nie wiem na ile uda się Zbigniewowi Stonodze , na ile uda się Pawłowi Kukizowi . Wiem jedno. Chyba jest potrzebna nauczka i potrzeba jest wprowadzenia wielu, wielu ugrupowań do sejmu, tak by PiS nie czuł bezkarności, bo szybko staną się drugim PO, albo co nie daj Bóg  " świętym inkwizytorem " - bez złośliwości ...
Potrzeba jest zrobienia nowej jakości politycznej.
Czy uda się to PiS ?
Nie wiem.
Wiem , że może i Wałęsa w swych wypocinach, może i miał rację - niech PiS dojdzie do władzy. Popełni błędy to ludzie ich pogonią na zawsze ... ja dodam - a może nie popełnią błędów i będzie lepiej ?
Jeśli jednak popełnią, to tym razem ludzie pogonią wszystkich ! Bez wyjątku ! I będzie Wersal ...Będzie anarchia i latarnie będą pełne wiszących .. w ramach sprawiedliwości dziejowej.  To też lepiej , nie tak, jak jest obecnie .
Ja trzymam za tych wszystkich kciuki, którym dobro jednostki leży na sercu! Trzymam kciuki za Polskę !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz