środa, 26 listopada 2014

Alkohol, inne używki i psychoterapeuci w Sądzie w Chojnicach

Sędzia to też człowiek.
Prawie każdy z nas nie raz spożywał alkohol, a spora liczba populacji przynajmniej raz w życiu próbowała rożnego rodzaju środków odurzających.  Podobne działanie ma też nadużywanie leków, także tych dostępnych bez recepty, jak leki przeciwbólowe.

Ważne jest czy osoba, która nas sądzi nie posiada przypadkiem różnego rodzaju nałogów mogących mieć wpływ na stan orzekania w poszczególnych sprawach.

Zapytaliśmy Sąd Rejonowy w Chojnicach czy Sędziowie tam pracujący są uzależnieni od alkoholu lub innych środków odurzających.

Zapytaliśmy też czy korzystają z porad psychoterapeutów. Wiadomym jest, iż praca sędziego może być bardzo emocjonalna, powodować różnego rodzaju stany nerwowe czy depresje.

Alkohol działa właściwie na cały organizm. Atakuje niemal wszystkie układy narządów wewnętrznych, siejąc spustoszenie w mózgu, żołądku, wątrobie, sercu, naczyniach krwionośnych i wszędzie, gdzie uda mu się dotrzeć.
Oddziałuje także na ośrodkowy układ nerwowy. Charakterystyczne jest tzw. obkurczenie mózgu, czyli korowo-podkorowe zaniki komórek nerwowych,
Problem nadużywania substancji uzależniających jest o tyle poważny, że większość osób, które ich używają nie leczy się, a nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne ma problemy ze zdrowiem. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych rodzi szereg problemów zdrowotnych dla człowieka. Mogą być to m.in. śmiertelne zatrucia (przedawkowania), ostre i przewlekłe zaburzenia psychiczne.

Niestety pomimo poruszenia tak ważnych kwestii nie udało nam się uzyskać odpowiedzi wprost potwierdzającej czy też przeczącej. Po porostu odmówiono nam udzielenia tej informacji.

 Dlaczego?........


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz