sobota, 22 listopada 2014

Klęska żywiołowa w Chojnicach

Klęska żywiołowa jako ekstremalne zjawisko naturalne powodujące znaczne szkody na terenie objętym tym zjawiskiem, pozostawiające po sobie często zmieniony obraz powierzchni ziemi. Powoduje ono również wysokie straty w gospodarce człowieka, może przemodelować stan przyrody, a nawet zagrażać życiu ludzkiemu.

Postanowiliśmy sprawdzić jak miasto Chojnice jest przygotowane na rożnego rodzaju klęski żywiołowe i inne zjawiska, które mogą zagrozić naszemu miastu w sposób  także pośredni. 

Wiadomo jest iż niszczenie raf koralowych czy topnienie lodowców nie dotyczy bezpośrednio Chojnic, jednak w skrajnych przepadkach możemy odczuć skutki tego typu kataklizmów. 

Okazuje się, że miasto Chojnice ma przygotowany plan na wypadek powodzi, w innych przypadkach uzyskana odpowiedz ograniczała się do stwierdzenia "zjawisko mało prawdopodobne" co jednak oznacza, że nie jest wykluczone. 

Poniżej odpowiedzi Urzędu Miasta Chojnice na pytanie,  "Jak jesteście przygotowani na...."

Deszcz meteorytów

Dzikie zwierzęta

Emisja gazów cieplarnianych

Kontakt z cywilizacją pozaziemską 

Migracje ludności

Niedobór tlenu w oceanach 

Niedobór wody w mieście

Niszczenie raf koralowych

Plan miasta na wypadek powodzi

Powódź

Promieniowanie radiowe

Topnienie lodu

Wycinka lasów 

Wzrost liczby ludności 

Dziura ozonowa 

1 komentarz:

  1. Panie Mariuszu, skoro padło zapytanie o nasze przygotowanie na kontakt z cywilizacją pozaziemską, to można było zadać pytanie: Czy jesteśmy przygotowani na atak zombie" Amerykanie są : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,USA-sa-gotowe-na-inwazje-zombie-Pentagon-ma-szczegolowy-plan-dzialania,wid,16606030,wiadomosc.html?ticaid=113d9b

    OdpowiedzUsuń