poniedziałek, 24 listopada 2014

Wyrok w sprawie Wajlonisa

Burmistrz Miasta Chojnice odmówił wydania mi żądanej informacji publicznej odnośnie
 okresowej oceny pracy osoby pełniącej funkcję publiczną tj. : Sekretarza Miasta Dyrektora Generalnego Roberta Wajlonisa.

Odmowę swoją uzasadnił tym, iż według Burmistrza taka informacja nie jest informacją publiczną. 

Informacja odnośnie okresowej oceny pracy osoby pełniącej funkcję publiczną, a taką osobą jest radca prawny Robert Wajlonis będący Sekretarzem Miasta – Dyrektorem Generalnym i jednocześnie zarządzający w imieniu Burmistrza Miasta Chojnice i Gminy Miasto Chojnice, którego  zakładem pracy  jest Urząd Miejski w Chojnicach.  Z tego względu taka okresowa ocena pracy radcy prawnego Roberta Wajlonisa stanowi informację publiczną, no chyba że Robert Wajlonis i Arseniusz Finster wstydzą się okresowej oceny pracy Roberta Wajlonisa, który  często jest widywany na swoich prywatnych fuchach jako pełnomocnik stron postępowania w Sądzie Rejonowym w Chojnicach, zamiast być w Urzędzie Miejskim w Chojnicach i pilnować pracy, a to z kolei jest ważne zadanie dla Najwyższej Izby Kontroli oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby zbadać za co tak naprawdę ten człowiek dostaje publiczne pieniądze od mieszkańców Chojnic skoro i tak praktycznie często opuszcza miejsce pracy albo też często w ogóle nie przychodzi do pracy w Urzędzie Miejskim w Chojnicach, a mimo to średnio zarabia ponad 8000,00 zł netto na miesiąc, w ostatnim czasie i nikt nie wie tak naprawdę za co (???) również dostał nagrodę w wysokości 4000 brutto, a nawet ustawił się w kolejce do zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i wystawił rękę po 490 zł jakby cierpiał wielką biedę, a sądząc po takiej postawie to pewnie też ustawiłby się w kolejce po lizaki, jakby za darmo rozdawali…. Przykre, ale tak właśnie dzieje się w Chojnicach, w mieście zarządzanym przez Burmistrza Arseniusza Finstera. 

Złożyliśmy skargę w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, który w pełni poparł nasz wniosek i nakazał Burmistrzowi Miasta Chojnice udostępnienie tej informacji. 

Poniżej scan wszystkich dokumentów w tej sprawie. 


Wniosek do UM Chojnice o inf publiczną ws oceny pracy Roberta Wajlonisa

Odpowiedź - odmowa UM w Chojnicach ws okresowej oceny pracy Roberta Wajlonisa

Skarga do WSA na bezczynność Burmistrza Miasta Chojnice

Odpowiedź Burmistrza na skargę do WSA

WYROK WSA WS. OKRESOWEJ OCENY PRACY ROBERTA WAJLONISA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz