poniedziałek, 2 marca 2015

Mój Kolega Adam Gogacz w poszukiwaniu Prawdy

Aby znaleźć prawdę naszych czasów często musimy osobiście udać się w daleką podróż..I tak jak ten święty Tomasz musimy nasz palec wetknąć w niejedna sprawę, aby się samemu przekonać, czy jest to właściwie obrana droga. Refleksja z takiej podróży może być różna ..na przykład taka, że udało się nam z niej wrócić cało i zdrowo .. no może  lekko poobijanym z podbitym okiem ale ...zdrowo i cało ...
Zapraszam na relację Adama Gogacza z jego poszukiwań Prawdy Naszych Czasów.....
Mariusz Janik
..........
Dnia 21.02.2015 o godz. 12.00 odbył się pierwszy zjazd nowo powstałej partii  "Zmiana " .
Inicjatorem i założycielem jest znany polityk , były parlamentarzysta Mateusz Piskorski .
Mateusz Piskorski i jego "dziecko" jaką jest " Zmiana " przedstawiane jest przez nurty prawicowo liberalne jako V kolumna Putina i za wszelką cenę starają się to obrzydzić , ośmieszyć i zniszczyć tą inicjatywę .

Mateusz Piskorski zaprosił mnie na tą inaugurację wiedząc , że jestem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej , więcej..  poprosił o bezstronną ocenę całej inicjatywy , a jeśli mi to nie przeszkadza no i oczywiście SLD to zaprasza do uczestnictwa w Radzie Programowej " Zmiany " .

Zaproszenie rzecz jasna przyjąłem i po zapoznaniu się z programem , który nie koliduje jakoś dramatycznie z naszym , postanowiłem uczestniczyć również w Radzie Programowej .
Przyczyną mojej pozytywnej oceny jest fakt , iż ta inicjatywa jest pro pracownicza w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu . Bardzo szerokim , ponieważ nie skupia się jedynie na pustych sloganach typu - płaca minimalna lub pracownicy mają zbyt mało praw , śmieciówki i tym podobne problemy , które są ważne i chwała każdemu co je porusza , ale Zmiana zaznaczyła również problem Polskich średnich i drobnych przedsiębiorcom , którzy również są ludźmi pracy i to często bardzo ciężkiej pracy .
Zaproszeni licznie goście i uczestnicy bardzo wyraźnie zaznaczyli ten palący problem  przedsiębiorców , którzy znaleźli się w matni korporacyjnych magnatów z tzw. starej Unii .
Przedsiębiorców , których nie docenia się , a traktuje jedynie jak naiwnych wyrobników , których jedyną przyjemnością jest fakt , że nazywa się ich " Szef " " Szefowa " .

Podstawowym problemem obecnie rządzących i prawicowych nurtów typu PiS , to problem z akceptacją nowego innego , nie koniecznie takiego samego postrzegania Rosji i Rosjan , tak jak chcieliby Rusofobi tak ostentacyjnie głoszących swoją nienawiść do Rosji . Te właśnie środowiska wymusiły na władzach OPZZ by w ostatniej chwili wymówili salę partii Zmiana . Dzień wcześniej dowiedziałem się , że jest zmiana miejsca i odbędzie się spotkanie w siedzibie ZNP . Mateusz Piskorski podejrzewając tego rodzaju prowokacje zabezpieczył się i " zaklepał" miejsce w ZNP i słusznie !
Nasza opinia publiczna jest wprowadzana w błąd ciągłymi atakami na Rosję i środowiska wspierające ją .
Taką inicjatywą , zwaną pro Rosyjska jest właśnie " Zmiana " , jednak myślenie , że to V kolumna służb specjalnych Kremla jest tak samo prawdziwe jak lądowanie Marsjan na polu u Kowalskiego .
Środowisko to nie zgadza się z retoryką obecnego rządu w sprawie  Ukrainy , przypomina to co skrzętnie chcą rządzący zatrzeć , a mianowicie nie zgadza się na odradzanie się środowisk nazistowskich i pro Banderowskich jakimi są przynajmniej w części władze Ukrainy . Dowodów jest wiele na nacjonalistyczne zapędy Ukrainy zachodniej tzw. pro Kijowskiej .

Pragnę zaznaczyć , że nie wyolbrzymiam problemu wysysając go z palca .
Po pierwsze - Minister Schetyna na Radzie Narodowej u Prezydenta Komorowskiego oświadczył , że trzeba na tą inicjatywę skupić uwagę służb specjalnych , ponieważ mogą być niebezpieczne - jak to ujął i trzeba mieć na oku tą nową jakość polityczną . Dodał również , że niepokoi go fakt , że nie wszyscy Polacy myślą jednomyślnie , czyli …zwyczajnie ogranicz nam swobody obywatelskie - mamy myśleć - Rosja to zło , a kto myśli inaczej ten jest przeciw !
Mój wpis na mojej tablicy Facebook na ten temat wyparował , przeszukałem bardzo dokładnie , nie ma !

Myślę , że Sojusz Lewicy Demokratycznej powinien zbliżyć się do przyszłej współpracy z Panem Piskorskim i jego inicjatywą , to jedna z nielicznych w Polsce bratnich dusz lewicy .
Osobiście powiadomiłem Szefa Premiera Leszka Millera o tym zaproszeniu z zapytaniem - co na to ?
Poinformowałem również o przebiegu spotkania . Leszek Miller ma wiele zajęć , ale odpisuje zawsze na sms i prawie zawsze odbiera telefon , tym razem tak się nie stało . To dobrze i źle , dobrze ponieważ milczenie jest potwierdzeniem i akceptacją mojej obecności , a źle bo czas gra na niekorzyść Polskiej Lewicy i nie stać jej na zachowawczą ostrożność . Potrzeba zmian jest konieczna i widać na każdym polu polskiej gospodarki i polityki zagranicznej , że potrzebuje nowej jakości , a tą jest  szeroko pojęta lewa strona . Tak więc czas na " Zmianę " !

                                                                                                                 Adam Gogacz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz