piątek, 25 września 2015

Adam Gogacz o rządowym przekręcie OFE
OFE  a tak naprawdę srofe - oszukali nas wszystkich i cieszą się z naszej biedy ....
Amber Gold to małe popłuczyny w stosunku do największego przekrętu na nas wszystkich, który dla zabawy banda złodziei nazwała Otwarty - słyszycie to sami ! - Otwarty Fundusz i to jaki ! - Emerytalny !
Banda złodziei i jawnych oszustów dali piękną nazwę Otwartemu złodziejstwu jaki  jest OFE !
Afera - tzw afera Amber Gold jest niczym w stosunku do OFE  !!! Całe społeczeństwo żyje w przeświadczeniu, że afera Amber Gold to jest wielka sprawa, największy przekręt w nowo odrodzonej RP, a tym czasem pomalutku powolutku, co najciekawsze - jawnie, za przyzwoleniem społecznym rząd naszego kraju robi przewał stulecia jak nie lepiej . Otóż zasada działania jest niemal identyczna jak Amber Gold - nie musi to dziwić, przecież to ta sama ekipa jest autorem jednego i drugiego ...
Amber Gold - opowiadał, że złota ma " pełny worek " , tym czasem nie miał prawie nic - sprawa się rypła i gostek wystawiony na słupa poszedł siedzieć, temat ucichł i tyle ... ale, ale - pozwolił zamknąć oczy nawet bardziej uważnym i w tym czasie " kolesie" z " władzuni" robili mega przekręt na żywym organizmie jakim jesteśmy my !
OFE - stworzony byśmy mogli nazbierać sobie kasy na lepsze jutro , na jesień życia pod palemką . Kasę składaliśmy , mniej czy bardziej świadomie, ale fizycznie składaliśmy . Po wiadomym nam czasie nasi mędrcy stwierdzili, że im się rachunek zysków i strat nie zgadza i trzeba to zgarnąć . To nie byłoby jeszcze najgorsze, najgorsze jest to, że oficjalnie rządzący przekierowali naszą kasę jak mówili i głosili wszem i wobec , a naprawdę okazało się, że ten worek był pusty i wcale nie zasilił
dziury w budżecie ! To możecie sobie sprawdzić, chociażby przyglądając się w jakim tempie zadłużamy się ...  Zatem mędrcy nasi bawią się wirtualnie, wirtualnymi pieniędzmi, tylko, że kasę wpłacaliśmy prawdziwą ! 
Powstaje pytanie ... już prawie retoryczne ...Gdzie ona jest ? !!! Ta kasa ...Na to pytanie chcieliśmy z Mariuszem Janikiem uzyskać odpowiedz od obecnego Prezydenta RP . Dostaliśmy odpowiedz - nie odpowiedz , jak zwykle z resztą , jak wszyscy Polacy . Dostaliśmy lakoniczną odpowiedz z Kancelarii Prezydenta RP tylko dlatego, że taki jest ich psi obowiązek i dlatego, że świat stał się mały i mieści się w Facebooku, a tam już skończyły się żarty i sam Prezydent o tym wie . 
Nie mniej jednak z samej odpowiedzi wynika tyle, że jakaś prawna opina na temat OFE jest, że zamówili, zapłacili, ale nie wiadomo gdzie ona jest a zapiski Prezydenta na ten temat są już tajne i tyle informacji.
Do rządu to jeszcze nie dociera, ale w październiku się przekona . Czasy oszukiwania obywatela się kończą. PiS wygrywając  też nie będzie miał takiej zadowolonej minki. Ludzie widzą co wyczynia rząd. I obojętne, Prezydent czy rząd będzie musiał transparentnie działać i być dla wszystkich Polaków a nie wybranej garstki oszustów co to wszędzie miast dla dobra ludzi myślą tylko o sobie.... Nie próbuję nawet zgadywać jakie będą wyniki tych wyborów, ale może być zamieszanie ...Póki co to słyszy się że "szuflady w urzędach są czyszczone", ale czy wszystko zamiotą pod dywan ... 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz